Doğal Yollarla Nasıl Saç Rengi Açılır

Papatya suyu ile saç rengi açma

Papatya suyu ile saç rengi açma

Bayanlar her daim saç şekillerine ve saç renklerine önem verirler. Hayatlarının belirli zamanlarında en başta saçlarında değişiklik yapmak isterler. Kestirebilirler veya boyattıra bilirler.  Saç renklerini çok fazla değiştirdiklerinden saçlarda çok çabuk yıpranma olur. Bundan dolayı artık bayanlar doğal yollarla saç renklerini açmayı daha çok tercih etmeye başladılar.

Doğal yollarla nasıl saç rengi açılır ? Bunlar 

  • Papatya suyu  ile saç açma
  • Elma sirkesi ile saç açma
  • Limon ile saç açma 
  • Karbonat ile saç açma

Yukarıda ki saç açma ile ilgili başlıklardan bir kaçını sizler için açıklayacak olursak  ;

Papatya ile saç açma ;

Kurutulmuş papatyaları sıcak su ile 10 dk. süre ile demlemek gereklidir. demlenen papatya suyunu ılındıktan sonra saçın her yerine sürülür ve 1 saat boyunca güneşte kurutulur. 1 saat sonrası normal şampuanla yıkanarak saç durulanır. Bu işlemi her hafta 1 kere yaptığınızda yaklaşık 4 hafta sonra saç renginde açılma olacaktır.

Karbonat ile saç açma ;

 Islak saçlarınıza 1 yemek kaşığı karbonat serperek bütün saçınıza yedirdikten sonra böyle yaklaşık 20 dakika kadar beklemeniz gerekmektedir. Bu süre sonunda saçlarınızı bol su ile durulayınız. Daha sonra saçlarınızı güneş ışığında kurutmanız gerekir. Zamanla doğal olarak saç renginizin açıldığını göreceksiniz.

Elma sirkesi ile saç açma ;

 Duşta ki bir kova suyunuza yarım su bardağı elma sirkesi suyu karıştırılır. Bu su ile de saçlar yıkanır. Daha  sonra ılık su ile bolca  durulanmalıdır. Ilık suyun bir diğer faydası ise saçlarınızı daha canlı göstermesisir. Ayrıca küçük bir hatırlatma olursak iyi durulanan saçlarda ki kepek problemleri kuvvetli ihtimal ortadan kalkacaktır. Bir müddet sonra saçlarınızda bir açılma olacaktır.

En doğal saç açma yöntemi

En doğal saç açma yöntemi

Pin It

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir