Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

ayakkabi-alirken-nelere-dikkat-edilmelidir

ayakkabi-alirken-nelere-dikkat-edilmelidir

Tabi ki ayakkabılar hayatımızın vazgeçilmezlerindendir. Özellikle bayanlar konusunda oldukça hassaslardır. Normal hayatlarında ya da iş hayatlarında çoğu zamanlarını ayakta geçirenler için kesinikle doğru ayakkabılar tercih edilmelidir. Peki doğru ayakkabıya nasıl karar verebiliriz ?

Bayanlar olsun spor olsun her zaman severek ve modayı takip ederek alışveriş tercihlerini yapmaktadırlar. Şunu belirtelim ki ayakkabı modasını tabi ki takip etmekte fayda var fakat özellikle sağlık açısından da düşünerek ayakkabı  tercih etmek doğru olacaktır. En başta ayağınıza uygun bir ayakkabı seçmenizde yarar var. Ne ayağınıza bol gelecek ne de ayağınızı sıkacak ayakkabılardan uzak durmalısınız. Böyle ayakkabılar kullandığınızda ayak sağlığınız olumsuz yönde etkilenecektir. Mesela yanlış bir ayakkabı seçimi parmaklarınızda şekil bozukluğuna veya tırnak batması gibi sağlık sorunları ile sizleri karşı karşıya bırakabilir. Sürekli yüksek ayakkabı tercih etmekte çok yanlıştır. Çünkü bel ağrılarına neden olabilir. Ayakkabı seçimini  genellikle akşama doğru yapmanızda fayda vardır. Çünkü akşam saatlerine kadar gün içinde ayaklarınız şişmiş veya genişlemiş olabilir.

alınırken kesinlikle şekline göre karar  vermek yanlıştır. Şeklini beğenseniz bile denemeden ayakkabı almayınız. Çünkü ayakkabıları denemeden alırsanız ayağınıza uymayabilir.Bu nedenle internet üzerinden alıcağınız ayakkabıları daha dikkatle tercih edin. Bu şekilde aldığınız ayakkabılar ayağınıza uymazsa mutlaka değişim hakkınızı kullanmayı ihmal etmeyiniz.

ayakkabi-alirken-dikkat-etmemiz-gerekenler

ayakkabi-alirken-dikkat-etmemiz-gerekenler

Pin It

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir